Dane produkcyjne, obciążenie zleceń i dane o jakości

GUARDUS Production Data Acquisition (PDA/BDE), oprócz prezentacji obciążenia zleceń, melduje dane o ilościach, czasach, wynikach kontroli, zwolnieniach lub zdarzenia w czasie rzeczywistym. Do tego zaliczamy również wszystkie informacje dotyczące za- i wy-rejestrowania personelu, co może odnosić się do osób, zespołów lub zmian. Okna dialogowe mogą być optymalnie dopasowane dla pracownika w oparciu o istniejące standardy. Aktywnie wspieranie jest wykorzystanie skanerów kodów kreskowych, 2D oraz ekranów dotykowych itp. Integracja produkcji GUARDUS z QM-Produkcja zapewnia niezbędną samokontrolę operatorów przez karty kontrolne SPC i plany kontroli w trakcie procesu.
Cel: jedno okno dialogowe BDE skupia wszystkie istotne dane wejściowe.

  • Rejestrowanie i wyrejestrowanie pracowników
  • Obsługa jednej / wielu maszyn i operacji grupowych
  • Rozpoczęcie i zakończenie zleceń
  • Rejestracja danych czasowych
  • Meldowanie ilości
  • Przywoływanie i prezentowanie dokumentów
  • Druk etykiet i dokumentów przekazania towarów
  • Integracja z rejestracją danych jakości (QM-Produkcja)
"Właśnie tutaj indywidualizacja okien GUARDUS jest w pełni do wykorzystania. Mimo że za pośrednictwem tego terminala przetwarzana jest ogromna ilość danych, wszystkie informacje są przejrzyście dostępne. Ponadto terminal kolorami sygnalizuje, kiedy czeka następna kontrola jakości lub gdy wystąpią nieprawidłowości na maszynie."
— Holger Frank, Mitglied der Geschäftsführung
Sanner GmbH

Zarządzanie produkcją, monitorowanie i raportowanie

Aby wytwarzać produkty o najwyższej jakości, na czas, wszystkie procesy produkcyjne muszą się zazębiać tak jak koła zębate. Do tego należy zarządzać powstałymi danymi dotyczącymi produktu i procesu w sposób przejrzysty, automatyczny i przede wszystkim centralny. Dlatego Manufacturing Execution System od GUARDUS obejmuje prócz kompleksowego zarządzania jakością także całkowite zarządzanie produkcją.

pic

Szukasz rozwiązań MES dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami

Kontakt